Aktualności:
Zapraszamy na naszą nową stronę!
 
nasz nowy adres:  www.witkowo.zp.gov.pl
 
strona archiwalna będzie jeszcze przez jakiś czas dostępna pod poprzednim adresem, a później w archiwum nowej strony
 
 
 
 

Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej Koleżanki Ewy Reformat, która opuściła nas w dniu 15 maja 2017 r.

Ewuniu, będziemy tęsknić za Twoim uśmiechem, dobrocią i serdecznością, jaką darzyłaś nas w codziennej pracy.

Z rodziną, bliskimi i przyjaciółmi łączymy się w bólu i składamy najszczersze kondolencje.

Koleżanki i koledzy z Zakładu Poprawczego w Witkowie

Ostatnie Pożegnanie naszej Drogiej Koleżanki odbędzie się w dniu 18 maja 2017 o godz. 13.00 na Cmentarzu Parafialnym w Witkowie

 
 
 

 
 
 
 
 

Gnieźnieńskie Zawody we Wspinaczce Boulderowej
 
    
25 marca rozegrano w Gnieźnie Klubowe Zawody we Wspinaczce Boulderowej. Nasz zakład reprezentowali Damian Luks i Marcin Świątkowski, którzy na co dzień trenują w Sekcji Wspinaczkowej ZP Witkowo, na zbudowanej przez wychowanków ściance wpinaczkowej w ZP. Nasi dzielni wspinacze nawiązali walkę z zawodnikami, których doświadczenie wspinaczkowe może onieśmielać. W swojej kategorii zajęli 14 i 17 miejsce, co jak na debiut w zawodach wspinaczkowych jest dobrym wynikiem. Wychowanowie wrócili do Witkowa zadowoleni i pełni energii, bo zawody pokazały im jak wiele jeszcze muszą pracować oraz jakie roztaczają się przed nimi perspektywy. W zawodach startowali zawodnicy z całej Wielkopolski, a impreza odbyła się na niedawno oddanej do użytku ściance Klubu Sportów Górskich DIRETA w Gnieźnie.

Zakończenie ligi halowej

W miniona niedzielę – 19 marca 2017 roku odbyło się uroczyste zakończenie witkowskiej ligi halowej. Nasza drużyna zakładowa zajęła 12 miejsce. Oto jak przedstawiały się wyniki końcowe:

Klasyfikacja drużynowa:

1.Amigos
2. Kopcup.pl
3. JAH Team
4. Pizzeria Torttuga
5. 2B Sklep Komputerowy
6. Elgrom
7. Syljar Auto Woźniak
8. Pizzeria Skarabeusz CWK 05
9. Piekarnia Glanc AC 97
10. Adrenalina
11. Harpagany Wiekowo
12. ZP Witkowo
13. Dampol
14. Kubiak Team


Podsumowanie gminnego roku sportowego w Witkowie

W czwartek 9 marca w Centrum Kultury w Witkowie odbyło się uroczyste, już dziewiętnaste w historii Gminy i Miasta Witkowo podsumowanie gminnego roku sportowego w którym uczestniczyli wychowankowie Zakładu Poprawczego w Witkowie.

Rok 2016 obfitował w wiele sukcesów sportowych na arenach Gminy, powiatu, wielkopolski, kraju, a nawet Europy. W trakcie uroczystości za wybitne osiągnięcia w pracy na rzecz rozwoju kultury fizycznej w Gminie i Mieście Witkowo Wyróżniono „STATUETKĄ RYCERZA WITA” Pawła Piniarskiego – trenera, sportowca, nauczyciela Gimnazjum im. Adama Borysa w Witkowie. Wyróżnienie w formie talonów na zakup sprzętu sportowego otrzymały z kolei: Martyna Galant – halowa mistrzyni Polski w biegu na 800 metrów oraz Agnieszka Milczyńska – reprezentantka Polski, przygotowująca się do startu w XXI Światowych Igrzyskach dla Osób po Transplantacji, które odbędą się w tym roku w Hiszpanii.

W stosowny sposób wyróżniono również najlepszych zawodników biorących udział w XIV edycji Witkowskiej Ligi Halowej w Piłce Nożnej. Wśród nich został doceniony nasz wychowanek – Kamil Faberski.

 

 


Wizyta na ściance wspinaczkowej w Gnieźnie

Wychowankowie, którzy na co dzień trenują na naszej ściance wspinaczkowej w zakładzie, tym razem wybrali się na trening do Gniezna. Korzystając z gościnności Klubu Sportów Górskich DIRETA mieliśmy okazję zmierzyć się z drogami, na których trenują Gnieźnianie. Dla nasych zawodników było to bardzo duże urozmaicenie i pouczające porównanie. Z pewnością będziemy częściej korzystać z możliwości współpracy z Diretą, tym bradziej, że wiosna za pasem i zbliża się kolejny obóz w skałkach.

 

 

 


Albertiana 2017

 

W dniu 7 lutego 2017 roku grupa sześciu wychowanków naszego zakładu wraz z mieszkańcami Domu Pomocy społecznej w Mielżynie wzięła udział w II etapie ogólnopolskiego przeglądu teatralnego Albertiana 2017 we Wrocławiu. Organizatorem tej dorocznej imprezy jest Fundacja im. Brata Alberta oraz fundacja Anny Dymnej „Mimo wszystko”. Celem tego przeglądu jest propagowanie twórczości teatralno – muzycznej osób niepełnosprawnych umysłowo działających w różnorodnych środowiskach (domy pomocy społecznej warsztaty terapii zajęciowej, ośrodki opiekuńczo – wychowawcze, itp.). Nasz teatr po raz pierwszy został zakwalifikowany do udziału w eliminacjach do finałowego przeglądu, który odbędzie się w marcu w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie. Już samo uzyskanie prawa udziału w eliminacjach było dla naszego teatru ogromnym sukcesem – eliminacje przebiegają w 6 regionach Polski, w każdym startuje około 10 teatrów, a do udziału w finałach kwalifikują się zwycięzcy poszczególnych eliminacji (dwa następne teatry biorą udział w finale w roli widowani). Do udziału we wrocławskich eliminacjach zgłosiło się 14 zespołów a zakwalifikowano 9. Wśród nich znalazł się nasz teatr ze sztuką „Romeo i Julia”, który został wyreżyserowany przez siostrę Benedyktę Bauman, na co dzień opiekunkę osób niepełnosprawnych w DPS w Mielżynie.

We Wrocławiu nasz teatr występował jako ostatni. Nasi aktorzy zaprezentowali się znakomicie – zgromadzona publiczność dwukrotnie spektakl przerywała brawami a na zakończenie zgotowała nam gorącą owację!

Jednak w ocenie jury inne zespoły teatralne zasłużyły na wyróżnienia i w nagrodę pojadą na finały do Krakowa.

Pomimo takiej decyzji komisji uważamy, że osiągnęliśmy ogromny sukces i mamy nadzieję na kolejny udział w festiwalu za rok – oczywiście na deskach teatru krakowskiego!

 

   

 


Święta Bożego Narodzenia w naszym zakładzie

Przygotowania do świąt w naszym zakładzie rozpoczęliśmy od udziału w rekolekcjach, które poprowadzili zaprzyjaźnieni księża Salezjanie z Wyższego Seminarium Duchownego z Lądu. 17 i 18 grudnia przygotowania duchowe przeplataliśmy sportową rywalizacją. 21 grudnia mieliśmy możliwość uczestniczyć w spektaklu „Opowieść wigilijna” wystawionym wspólnie przez nas oraz mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Mielżynie. Podczas tego spotkania koncert kolęd zagrały dla nas dzieci z miejscowej szkoły podstawowej, mieliśmy również możliwość spotkania z zaprzyjaźnioną grupą AA z Konina. W wigilię, ci z nas, którzy nie mogli świąt spędzić razem z rodziną, spotkali się na uroczystej wieczerzy razem z pracownikami zakładu. Odwiedził nas również Św. Mikołaj. W drugi dzień świąt mogliśmy wziąć udział we Mszy Św.
 
 
 
 
  

Mikołajki we Wrześni

6 grudnia bawiliśmy się na Mikołajkach we Wrześni. Witaliśmy Św. Mkołaja i czekaliśmy na odpalenie lampek na choince. Imprezę dopełnił śpiewanie kolęd i zabawa przy muzyce na żywo.


Niepodległościowy Turniej w Halowej Piłce Nożnej

z Orlika na Halę

Zakład Poprawczy w Witkowie odniósł kolejny sukces sportowy. W sobotę 5.11.2016r. zespół ZP WITKOWO składający się z wychowanków i pracowników placówki wziął udział w organizowanym w Witkowie II NIEPODLEGŁOŚCIOWYM TURNIEJU W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ Z ORLIKA NA HALĘ, gdzie na 16 drużyn biorących udział w całodniowych rozgrywkach Zakład Poprawczy w Witkowie zajął II miejsce, a także otrzymał kilka innych nagród:

 • dla NAJWALECZNIEJSZEJ DRUŻYNY,
 • statuetkę dla NAJLEPSZEGO ZAWODNIKA, a także tytuł KRÓLA STRZELCÓW przyznano wychowankowi – Kamilowi Faberskiemu,
 • nagrodę dla NAJLEPSZEGO ZAWODNKA Z NAJSTARSZYCH otrzymał pracownik ochrony – Włodzimierz Walczak.

Nagrody wychowankom i pracownikom wręczyli m.in. poseł na sejm RP Zbigniew Dolata oraz burmistrz Gminy i Miasta Witkowo – Marian Gadziński.

 

 


AKCJA ZNACZENIA GROBÓW POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH

Dnia 29.10.2016 roku w ramach współpracy z panem senatorem Robertem Gawłem odbyła się akcja znaczenia grobów Powstańców Wielkopolskich na cmentarzu w Witkowie. W akcji udział wzięli wychowankowie Zakładu Poprawczego, którzy pomogli w sprzątnięciu grobów oraz zamontowaniu tabliczek z nadrukiem „ POWSTANIEC WIELKOPOLSKI”. Oznaczenia były montowane w obecności rodzin powstańców, które wcześniej udowodniły udział w powstaniu swoich bliskich najczęściej okazywanym dowodem udziału w powstaniu były odznaczenia z tamtego okresu. W czasie akcji oznaczonych zostało 12 grobów, choć liczba uczestników powstania jest większa, oznacza to, że po zgłoszeniu przez rodziny powstańców chęci oznaczenia grobów ich bliskich akcja zostanie powtórzona.

 

 


Ogłoszenie o przetargu

Ogłoszenie o przetargu samochodu służbowego marki Lublin tutaj:


Akcja Sprzątanie Świata 2016

Dnia 17 września 2016 roku wychowankowie i wychowawcy Zakładu Poprawczego w Witkowie kolejny raz przyłączyli się do Akcji „Sprzątanie Świata”. W ramach kilkunastoletniej współpracy z Nadleśnictwem Gniezno podopieczni naszej placówki sprzątali tereny leśne, przez które przebiega droga do pobliskiego Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie. Na długości dwóch kilometrów zebrano kilkanaście worków śmieci, które zostały zabrane przez opiekującego się tym rejonem leśniczego. W akcji udział wzięło 4 wychowanków oraz 2 wychowawców warto zauważyć, iż w poprzednich latach liczba zebranych śmieci była zdecydowanie większa. Świadczy to, że dbałość o środowisko wśród ludzi jest większa i daje nadzieje na przyszłość. Nie zwalnia to jednak nasz z obowiązku dbania o nasza planetę. Dlatego akcje społeczne prowadzone przez tutejszą placówkę nie ograniczają się do powtarzających się cyklicznie wiosną „Dnia Ziemi” czy jesienią „Sprzątanie Świata”. Prace porządkowe są często powtarzane, wychowankowie sprzątają tereny należące do Gminy Witkowo takie jak parki i cmentarze. Podsumowując: tegoroczna akcja wypadła bardzo dobrze, o czym świadczą podziękowania z strony Nadleśnictwa Gniezno i nasze zadowolenie z wykonanej pracy.

   


Ogłoszenie konkursu na stanowisko specjalisty w zakresie psychologii

Prezes Sądu Okręgowego w Koninie ogłasza konkurs na stanowisko specjalisty w zakresie psychologii w Opiniodawczym Zespole Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Poznaniu. Tu do pobrania dokument pdf:...


Obóz wspinaczkowy Karkonosze i Pogórze Kaczawskie

Przez cały rok trenowalismy na naszej sztucznej ściance, aby latem pojawić się w skałach i sprawdzić nasze umiejętności w naturalnej skale. Tym razem wybór padł na Krucze Skały, mały śliczny rejon granitowy w samym Karpaczu oraz kamieniołom Nowa Ziemia na Pogórzu Kaczawskim - oferujący wspinanie w skale piaskowcowej. Pogoda do wspinu dopisała, gorzej było z próba wejścia na Śnieżkę - tym razem burzowa aura skutecznie uniemożliwiła nam wędrówkę po Karkonoszach... Może następnym razem :) Dziękujemy za gościnę na Taborze Pod Krzywą!

 

  

Więcej fotek na naszej stronie FB >>>


Kompleksowa dostawa i dystrybucja paliwa gazowego

do budynku Zakładu Poprawczego w Witkowie

ZAWIADOMIENIE O WYBORZE NAJKORZYSTNIEJSZEJ OFERTY

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA

 

Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty

Dotyczy przetargu "Wykonanie elewacji budynku szkoły i warsztatów Zakładu Poprawczego w Witkowie przy ul. Park Kościuszki 9"

Podsumowanie konkursu "Mam wolny wybór" 2016r.

Podsumowaliśmy korespondencyjny konkurs na plakat o tematyce przeciwdziałaniu uzależnieniom i AIDS ,,Mam wolny wybór”. W konkursie wzięło udział 81 osób z placówek resocjalizacyjnych i oświatowych z Witkowa, Strzałkowa, Antoniewa, Radownicy, Koronowa, Gniezna. Przyznano 9 równorzędnych wyróżnień nagrodzonych. Wyniki konkursu ogłosiła przewodniczący jury P. Jakub Gołota, a wyróżnienia przyznano osobom:

 1. Damian Kobotnik MOW Antoniewo

 2. Bartek Filbrandt MOS Radownica

 3. Mikołaj Ostychasz, Bartek Nowotniak MOS Radownica

 4. Iwona Maślij, Katarzyna Szymańska, Adrianna Ciesielczyk, Patrycja Maruszewska SOSW nr 2 w Gnieźnie

 5. Zuzanna Reszel, Daria Jóźwiak SP w Witkowie

 6. Amelia Walczak, Daria Perlicka SP w Witkowie

 7. Katarzyna Sójka, Paulina Cieślicka Gimnazjum w Witkowie

 8. Kamil Drzazga Technikum Żywienia w Witkowie

 9. Joanna Łuksza, Sandra Kamińska ZP SdN Koronowo


Ogłoszenie o przetargu "Wykonanie elewacji budynku szkoły i warsztatów Zakładu Poprawczego w Witkowie przy ul. Park Kościuszki 9"


Wycieczka do Fabryki Farb "Śnieżka"
 
 

W dniach 25-26 kwietnia wychowankowie naszego zakładu (działu warsztatów murarz – tynkarz, dekorator wykończenia wnętrz) uczestniczyli w wycieczce do Fabryki Farb „Śnieżka” w Lubzinie. Zwiedzali laboratorium, gdzie testuje się produkty na wytrzymałość atmosferyczną i mechaniczną. Następnie zapoznali się z procesem technologicznym produkcji farb. Kolejną atrakcją było zwiedzanie Muzeum Drogownictwa w Szczucinie,a także zwiedzanie Sandomierza (Stare Miasto i Rynek). W uzdrowisku Busko – Zdrój mieli okazję raczyć się wodami zdrojowymi.

 


Drugi przetarg na sprzedaż samochodu marki Lublin


Przetarg na sprzedaż samochodu marki Lublin


Zawody we wspinaczce sportowej

W ramach przygotowań do sezonu letniego rozegraliśmy 29 marca zawody sportowe na naszej ściance wspinaczkowej. Formuła zawodów była następująca - zawodnicy musieli pokonać pięć dróg bulderowych, za zdobycie chwytu bonusowego był jeden punt, za zdobycie i utrzymanie ostatniego chwytu na drodze czyli TOPu 2 punkty. Na pokonanie dróg każdy zawodnik miał 40 minut, zwycięzcą zostałą osoba z największą liczbą zgromadzonych punktów. Do dróg można było się przymierzać wielokrotnie, do punktacji wliczano lepszy uzyskany wynik. 

Wyiki zawodów:

 1. miejsce Damian Luks
 2. miejsce Daniel Siwak
 3. miejsce Patryk Surma
 4. miejsce Artur Kowalski

 


Pasja

Zapraszamy do obszernej galerii z przedstawienia pasyjnego przygotowanego przez naszych wychowanków i młodzież z Mielżyna - galeria na naszym profilu FB:...

  

 


Spotkanie z Tomaszem Kosmaczewskim

W ramach spotkań terapeutycznych z panem Tomaszem Chełkiem, odbył się wspólny trening kalisteniki poprowadzony przez pana Tomasza "Lokiego" Kosmaczewskiego - gnieźnieńskiego wojownika i twórcę Street Workout Park-u. To była prawdziwa lekcja pokory i niesamowita motywacja do dalszej pracy.

  


Rekolekcje Wielkopostne

Rekolekcje wielkopostne przeprowadzone 12-13 marca przez oo. Salezjanów z Lądu n. Wartą. Był czas na zadumę, refleksję, sakrament pokuty i Eucharystię ale też wspólne śpiewy, żarty i sportową rywalizację.

  


Dzień Żołnierzy Wyklętych

1 marca nasi wychowankowie pod opieką wychowawcy przygotowali prezentację z okazji narodowego dnia pamięci żołnierzy wyklętych. By jeszcze lepiej zrozumieć tragizm tamtych czasów wybraliśmy się również do kina na film "Historia Roja, czyli w ziemi słychać lepiej".

  


Zakład Poprawczy wyróżniony na gali zakończenia witkowskiej ligi w halowej piłce nożnej - czytaj więcej...

   


ABC Mocarza

9 lutego gościliśmy artystów z Krakowa ze sztuką profilaktyczną "ABC Mocarza". Podczas bardzo realistycznego występu mogliśmy poznać uboczne skutki i konsekwencje przyjmowania dopalaczy i innych substancji psychoaktywnych.
 

Wycieczka zawodoznawcza do „Mostostalu” Słupca
W ramach poznawania zawodów odwiedziliśmy „Mostostal” w Słupcy. Zapoznaliśmy się z charakterem pracy zakładu, zwiedziliśmy zakład oraz byliśmy na rozmowie kwalifikacyjnej o przyjęcie do pracy.

  


A w wolnych chwilach gramy na ukulele...

Kilku naszych podopiecznych udało się zarazić grą na egzotycznych strunowcach czyli na mandolinie, na ukulele (hawajska gitarka - tłum. "skacząca pchła") oraz na banjolele (czyli krzyżówce ukulele i banjo - uwaga! zbudowane własnoręcznie przez wychowanków pod kierunkiem wychowawcy). Co z tego wyjdzie? Czas pokaże...